UDÁLOSTI

Stručný přehled o tom co se ve Štětince děje. Nejnovější příspěvek se zobrazuje jako první.

Štětinka ve večerním podcastu

 spo14.1.2023
Opět nás volá Praha! Konkrétně Praha 2 Vinohrady. V sobotu se uslyšíme v Českém rozhlasu v pořadu rádia Junior v 19:00 hodin.

A o čem si budeme povídat spolu s moderátorkou paní Veronikou Hájkovou? Třeba o tom, jaké to je žít s prasátky, proč jsme se rozhodli založit azylovou farmu. Také se dozvíte něco málo o nás - zakladatelích Štětinky.

Šmídmajerovic kuchařka pomáha azylům

prosinec 2022
Zuzka Šmídmajerová vydala svou první rostlinnou kuchařku! Rozhodla se, že věnuje 10% z prodeje různým azylovým farmám.

Když jste si koupili elektronickou verzi kuchařky, podpořili jste tím Azyl Štětinku.

Zuzce moc děkujeme, že nás přibrala pod svá křídla a tímto nás podpořila. My ji přejeme mnoho úspěchů s otevíráním svého bistra.

Veggie Vánoce v Mánesu

11.12.2022
V neděli jsme se svým dobročinným stánkem navštívili Prahu. Mohli jste nás navštívit v krásných prostorách galerie Mánes.

Dovezli jsme vonné svíčky, bižu i Vánoční věnce na stůl. Celý výtežek byl opět věnován na sbírku na vlastní pastviny pro prasátka.

Děkujeme Vegan Fighter za nádhernou Vánoční atmošku a za pozvání být součástí této akce. Děkujeme Vám návštěvníkům, kteří jsem nás přišli podpořit. 

Byli jsme opět součástí  Veggie Náplavky

11.9.2022
Jsme moc rádi, že jsme se opět mohli zůčastnit Veggie Náplavky v Praze. I přes občasné přeháňky se den krásně vydařil. Finančně jsme zase o pár krůčků blíže k vlastnímu pozemku.

Děkujeme, že jste si u nás zakoupili naše výrobky a přišli nás pozdravit. Moc rádi s vámi komunikujeme a těší nás, že se na prasátka a cíle Štětinky ptáte.

Organizátoří Veggie Náplavky mají plno práce s chodem tak velké události - my jsme si toho plně vědomi, takže velké díky Vegan Fighter partě!

Benefiční sbírka od Zelené čarodějky

květen 2022
Divoženka Markét Michaldóttir, kterou spíš znáte jako Zelenou čarodějku, jenž se věnuje síle léčivých bylin, veganství a magii přírody, udělala pro náš spolek sbírku. A ne ledajakou sbírku. Uspořádala několik komentovaných prohlídek v přírodě, kde popisovala sílu volně rostoucích bylin.

Vstup na komentovanou prohlídku od Zelené čarodějky byl zpoplatněn - vybrané peníze putovaly v plné výši jako dar pro prasátka. Markét, tímto příspěvkem moc děkujeme!

Kamínky nejen pro ZOO a aukce pro Štětinku

1.7.2022
Facebooková skupina ''kamínky nejen pro zoo'' zařadila i naši neziskovku pro prasátka na měsíc červenec na seznam organizací, kterým pomůže přilepšit si finančně. A tak milé dobrovolnice vyrazily sbírat a malovat kameny, které pak zcela zdarma vložily do veřejné aukce. Do aukce se zapojily kupující - milé dámy, které svými příhozy vyrazily podpořit Štětinku.

Velmi nás těší, že se našlo tolik lidí, kteří se do projektu přihlásili a to zcela dobrovolně a bez profitu.

Po konci aukce se z prodeje kamínků (k nahlédnutí je na našem transparentní veřejném účtu) vybralo přes 19.000 Kč. Moc všem děkujeme!.

Festival Vegetění ve Frýdku-Místku

26.6.2022
V neděli jsme se zůčastnili trhů s názvem Vegetění ve F-M. V krásně zalesněném prostoru ve Faunaparku.

Prezentovaly se zde místní organizace pro zvířataale také stánky místních maloprodejců a kreativních tvůrců. K zakousnutí bylo i dobré jídlo. I my jsme nabídli různé výrobky z naší tvorby.

Budeme na Veggie Náplavce v Praze!

11.4.2022
1.5. 2022 proběhne v Praze na Rašínovém nábřeží festival velkých rozměrů jménem Veggie Náplavka, kterou pořádají lidičky z Vegan Fighteru. Festival se nese v duchu upřímné lásky ke zvířatům a životnímu prostředí. My jsme velmi poctění, že se můžeme zůčastnit této akce, která má již v očích pražáků mnohaletou tradici.

Pokud zavítáte na tuto akci, zastavte se na náš stánek. Rádi si s vámi budeme povídat o našem plánu zrodu azylu pro prasátka v nouzi. Zodpovíme vám vaše dotazy. Můžete se nás zeptat jaký život s prasátky je. Na stánku jsme pro vás připravili i výrobky z naší dílničky (veganské sójové svíčky, ručně malované kameny či bižuterii pro extravagantní divoženky - výtěžek z prodeje zboží bude v plné výši sloužit na sbírku louky pro prasátka).

Můžete se mimo jiné těšit na různé jiné azyly, útulky či organizace, které se věnují zvířatům a navštíví tuto akci. Také na dobrůtky pro mlsné jazýčky ve výtečné rostlinné verzi. Nakoupíte zde i cruelty-free kosmetiku. Celý festival je totiž veganský!

Vemte rodiče, babičku, tetičku a zastavte se! Budeme se na vás moc těšit. Na stánku vás uvítá ctěný člen spolku Tonda se svojí maminkou Maruškou, která nám přislíbila pomoc na stánku.

Ps: Obrázek akce jsme si vypůjčili ze stránek Veggie Náplavky. Mrkněte na jejich stránky www.veggienaplavka.cz