Události

Stručný přehled o tom co se ve Štětince děje. Nejnovější příspěvek se zobrazuje jako první.

Veggie Náplavka

17.12.2023

Navštívili jsme Vánoční Veggie trhy v nádherných prostorách Slovanského domu v Praze. Vánoční atmoška byla jako z pohádky a vy jste byli úžasní. Naše rukodělné výrobky potěšily nejednu slečnu. Naše svíčky a vonné vosky navodily nejednu romantickou chvilku u vás doma.

Moc moc děkujeme, že jste si vybrali naše produkty jako dárky pro vaše milované blízké. Nákupem pomáháte našemu spolku přátel prasátek.

Na stánku jste mohli zastihnout člena spolku - Tondu. S prodejem pomáhla usměvavá Maruška - babička prasátek.

Čestné místo traké patří bandě Vegan Fighter, která nás pokaždé pozve. Bez vás by jsme si nemohli finančně přilepšit a být zase o krůčky blíže ke sbírce na louku.

Veggie Vánoce

10.9.2023

Děkujeme Všem kteří nás navštívili na stánku v září na Náplavce.

Povídali jsme si s Vámi o tom v jaké fázi se naše sbírka na vlastní pastviny nachází. Řeč přišla také na to, jak se prasáka chovají, jakou mají povahu a jak je to s nimi veselé - někdy i náročné. Moc nás těší, že vás všecičko zajímá.

 

Také na nás narazili noví příznivci.

Bylo to opět moc milé setkání.

Parádička.

Můžu si pohladit prasátko?

16.7.2023

Faunapark nás oslovil, zda-li můžeme udělat pro děti a jejich rodiče přednášku o našem vznikajícím azylu. Povědět o tom jaké prasátka doopravdy jsou. Něco ze života těchto chytrých zvířat.

Dorazili jsme i s chovankyní Tequillou, která je velmi hodná holka. Nechala se hladit dětmi - ty ji zase tuze překrmily mrkvičkou, až jí bříško málem prasklo.

Hezké pozdní odpoledne jsme si užili. Ač jsme měli mít přednášku na 2 hodiny, liják a bouře povídání venku zkrátil na polovic.

I tak to byl obohacující zážitek s dětmi. Děkujeme za návštěvu a zeleninu, kterou Teqi mohla spásnout.

Jarní trhy

1.5.2023

V květnu jsme opět dorazili na Veggie Náplavku. Bylo to zase moc fajn.

I když zprvu nevypadalo, že vůbec dorazíme do matičky Prahy. Auto nám zdechlo cca 70 km před Prahou. To byl pech, oči uplakané i pár ostrých slov padlo.

Jak už to s dobrými příběhy končí, nakonec jsme dorazili. Ač dost pozdě a v trochu jiném složení.

Tonda zůstal s našim autem za Prahou. Pro mě (Verču) dojel Marek, který mě se svíčkama a stánkem dostal na místo X. S prodejem mi pomohla ségra Kačenka.

Benefice ve Shromaždišti

13.4.2023

Veganská hospoda Shromaždiště v Praze vás zve ve čtvrtek 13.dubna na výbornou veggie kuchyň! Vaří se zde jak česká klasika, tak i zahraniční. K tomu si můžete dát i dobré pivko nebo nealko.

A jak to souvisí s námi? Pokud se ve čtvrtek zastavíte, hospůdka věnuje Štětince 25% své denní (čtvrteční) tržby.

Děkujeme Shromaždišti za super nápad a moc zdravíme! ♥

Večerní podcast

14.1.2023

Opět nás volá Praha! Konkrétně Praha 2 Vinohrady. V sobotu se uslyšíme v Českém rozhlasu v pořadu rádia Junior v 19:00 hodin.

A o čem si budeme povídat spolu s moderátorkou paní Veronikou Hájkovou? Třeba o tom, jaké to je žít s prasátky, proč jsme se rozhodli založit azylovou farmu. Také se dozvíte něco málo o nás - zakladatelích Štětinky.

Celý podcast k poslechnutí zde - junior.rozhlas.cz

Šmídmajerovic kuchařka pomáhá azylům

prosinec 2022

Zuzka Šmídmajerová vydala svou první rostlinnou kuchařku! Rozhodla se, že věnuje 10% z prodeje různým azylovým farmám.

Když jste si koupili elektronickou verzi kuchařky, podpořili jste tím Azyl Štětinku.

Zuzce moc děkujeme, že nás přibrala pod svá křídla a tímto nás podpořila. My ji přejeme mnoho úspěchů s otevíráním svého bistra.

Vánoce v Mánesu

11.12.2023

V neděli jsme se svým dobročinným stánkem navštívili Prahu. Mohli jste nás navštívit v krásných prostorách galerie Mánes.

Dovezli jsme vonné svíčky, bižu i Vánoční věnce na stůl. Celý výtežek byl opět věnován na sbírku na vlastní pastviny pro prasátka.

Děkujeme Vegan Fighter za nádhernou Vánoční atmošku a za pozvání být součástí této akce. Děkujeme Vám návštěvníkům, kteří jsem nás přišli podpořit.

Veggie trhy

11.9.2022

Jsme moc rádi, že jsme se opět mohli zůčastnit Veggie Náplavky v Praze. I přes občasné přeháňky se den krásně vydařil. Finančně jsme zase o pár krůčků blíže k vlastnímu pozemku.
 

Děkujeme, že jste si u nás zakoupili naše výrobky a přišli nás pozdravit. Moc rádi s vámi komunikujeme a těší nás, že se na prasátka a cíle Štětinky ptáte.

Benefiční sbírka od Zelené čarodějky

Květen 2022

Divoženka Markét Michaldóttir, kterou spíš znáte jako Zelenou čarodějku, jenž se věnuje síle léčivých bylin a magii přírody, udělala pro náš spolek sbírku. A ne ledajakou sbírku. Uspořádala několik komentovaných prohlídek v přírodě, kde popisovala sílu volně rostoucích bylin.

Vstup na komentovanou prohlídku od Zelené čarodějky byl zpoplatněn - vybrané peníze putovaly v plné výši jako dar pro prasátka. Markét, tímto příspěvkem moc děkujeme! Vybralo se přes pět tisíc korun.

Kamínky nejen pro ZOO a aukce pro Štětinku

1.7.2022

Facebooková skupina ''kamínky nejen pro zoo'' zařadila i naši neziskovku pro prasátka na měsíc červenec na seznam organizací, kterým pomůže přilepšit si finančně. A tak milé dobrovolnice vyrazily sbírat a malovat kameny, které pak zcela zdarma vložily do veřejné aukce. Do aukce se zapojily kupující - milé dámy, které svými příhozy vyrazily podpořit Štětinku.

Velmi nás těší, že se našlo tolik lidí, kteří se do projektu přihlásili a to zcela dobrovolně a bez profitu.

Po konci aukce se z prodeje kamínků (k nahlédnutí je na našem transparentní veřejném účtu) vybralo přes 19.000 Kč. Moc všem děkujeme!.

Festival Vegetění ve Frýdku-Místku

26.6.2022

V neděli jsme se zůčastnili trhů s názvem Vegetění ve F-M. V krásně zalesněném prostoru ve Faunaparku.

Prezentovaly se zde místní organizace pro zvířata, ale také stánky místních maloprodejců a kreativních tvůrců. K zakousnutí bylo i dobré jídlo. I my jsme nabídli různé výrobky z naší tvorby.

Naše první představení veřejnosti

Duben 2022


1.5. 2022 proběhne v Praze na Rašínovém nábřeží festival velkých rozměrů jménem Veggie Náplavka, kterou pořádají lidičky z Vegan Fighteru. Festival se nese v duchu upřímné lásky ke zvířatům a životnímu prostředí. My jsme velmi poctění, že se můžeme zůčastnit této akce, která má již v očích pražáků mnohaletou tradici.

Pokud zavítáte na tuto akci, zastavte se na náš stánek. Rádi si s vámi budeme povídat o našem plánu zrodu azylu pro prasátka v nouzi. Zodpovíme vám vaše dotazy. Můžete se nás zeptat jaký život s prasátky je. Na stánku jsme pro vás připravili i výrobky z naší dílničky (veganské sójové svíčky, ručně malované kameny či bižuterii pro extravagantní divoženky - výtěžek z prodeje zboží bude v plné výši sloužit na sbírku louky pro prasátka).

Můžete se mimo jiné těšit na různé jiné azyly, útulky či organizace, které se věnují zvířatům a navštíví tuto akci. Také na dobrůtky pro mlsné jazýčky ve výtečné rostlinné verzi. Nakoupíte zde i cruelty-free kosmetiku. Celý festival je totiž veganský!

Vemte rodiče, babičku, tetičku a zastavte se! Budeme se na vás moc těšit. Na stánku vás uvítá ctěný člen spolku Tonda se svojí maminkou Maruškou, která nám přislíbila pomoc na stánku.

Ps: Obrázek akce jsme si vypůjčili ze stránek Veggie Náplavky. Mrkněte na jejich stránky www.veggienaplavka.cz​​​​​​​